Domů » Svátek světel a stínů

Svátek světel a stínů

Začít poslouchat

Vítejte v temných koutech našich tradic, kde svíčky plápolají nad hroby a duchové se proplétají mezi námi. V 11. epizodě podcastu Zvuky Tmy otevíráme kapitoly záhad a napínavých příběhů věnované Dušičkám a Halloween. Posvítíme světlo do hlubin českých svátků zesnulých a odhalíme, jak se prolínají s keltskými kořeny Samhainu.

Připravte se na putování za poznáním rituálů, které uchovávaly naše předky spojené se zásvětím. Objevíme, jak se v předvečer Dušiček otevírala brána do očistce a jak lidové zvyky odrážely touhu po spojení se zemřelými. Z pohřebišť starých Slovanů až k dnešním světlům na hřbitovech, naše cesta bude stezka plná pověr a zvyků, které pomáhaly živým udržovat vztah s těmi, co nás opustili.

A protože kultury se mísily jako podzimní mlhy, podíváme se také na Halloween – svátek, jenž přináší dětem radost z koledy a dospělým třeskytnou příchuť temnoty a strachu. Od keltských oltářů plných ptačích per a zvířecích lebek až k moderním oslavám se svíčkami a vyřezávanými dýněmi, odhalíme, jak dávné tradice přežívají v nových formách.

Poslechněte si příběhy od našich posluchačů a prožijte s námi noc, kdy se rozplynou hranice mezi světem živých a tichými stíny mrtvých. Toto je epizoda, která rozsvěcuje světlo tunelu mezi námi a světem mrtvých. Nepromeškejte tajemné vyprávění plné přízraků, čarodějnic a kostlivců a staňte se součástí naší komunity, která si ctí památku těch, kteří byli kdysi mezi námi.

Přidejte se k nám v nejtemnější noc roku. Poslechněte si Zvuky Tmy, epizodu 11, a objevte s námi magii a mysterium Dušiček a Halloween. Zapalte svíčku, pohodlně se usaďte a nechte svou mysl proplout temnotou plnou příběhů, které čekají na to, až je vyslyšíte.