Fotografie tmavého, zchátralého domu s rozbitými okny a zarostlou vegetací kolem. Měsíční světlo vrhá strašidelné stíny a okolí zahaluje hustá mlha, která navozuje pocit předtuchy.
Domů » Dům v Ametyville

Dům v Ametyville

Začít poslouchat

V desáté epizodě se „Zvuky Tmy“ přenesou do malebného městečka na pobřeží Long Island v severovýchodní části USA. Zde v koloniálním domě s adresou 112 Ocean Drive se odehrála tragická událost, která navždy zapsala Amityville do kroniky nevysvětlitelných záhad. Vražda šesti členů rodiny obchodníka Ronalda DeFoa vzbudila mnoho otázek, především v kontextu následujících nadpřirozených jevů, které popisovala rodina Lutzových po svém nastěhování do domu.

Připojte se k nám na putování, kde rozplétáme pavučiny skutečných událostí, inspirované strašidelnými a tajemnými povidkami. Prozkoumáme příběhy o hlasech v hlavě, démonických stínech, létajících prasetech a spiritistických seancích ale co je opravdové a co pouhá fantazie?

Ponořte se do temnoty Amityville, kde se realita mísí s fikcí, a odhalte s námi pravdu skrývající se za zdmi tohoto domu. Skeptici tvrdí, že je to vše jen výmysl, ale mohou vysvětlit všechny záhadné události, které zde proběhly?

Dnes ve „Zvucích Tmy“ budete svědky jednoho z nejznámějších příběhů o napřirozených jevech v historii. Je Amityville jen podvod, nebo skutečný důkaz o existenci něčeho za hranicemi našeho chápání? Přijměte naši pozvání na cestu do světa nevysvětlitelných jevů a strašidel. 🏚👻🎧

Dědictví Strachu: Tajemství domu na Ocean Drive

Ve stínu mohutných stromů stával dům, ztracený mezi pohádkovými vilami New Yorku. Před lety ožíval smíchem a radostí, nyní jen stojí, tiše a osamoceně, jako věčný strážce času. Byl to dům, v němž vyrůstal Samuel, stařík s bílými vlasy a hlubokými vráskami svědčícími o letech prožitých v radosti i smutku. Dnes, po jeho náhlém úmrtí, se do tohoto místa vrací jeho dcera Rebecca. Město, ve kterém kdysi prožila své dětství, jí přijímá s melancholickým tichem. Vzduch je těžký plný vzpomínek, když pomalu otevírá dřevěné dveře svého rodného domu. V místnosti visí těžký závoj minulosti, připomínka časů, kdy domem zněl smích a radost. Ale teď, po Samuelově odchodu, je vše jinak. Rebecca se vrací, aby rozloučila s domem, který jí vychovával.

Při vstupu do domu se Rebecca zarazila. Vzduch v místnosti se zdál být náhle chladnější a tlumený zvuk tikajících hodin přerušoval ticho. V dáli, za okny, si zpíval vítr, ale v domě bylo něco jiného. Byl to ten nepopsatelný pocit, jako by někdo sledoval každý její krok. Cítila na zádech tíživý pohled neviditelných očí. Zavřela za sebou dveře a chvíli stála, nehybně, zkoumajíc své pocity. Pokusila se tyto myšlenky setřást a soustředit se na úkol před sebou – vyklidit dům. Avšak ten pocit ji stále pronásledoval. Proč se cítí tak nepříjemně ve svém vlastním domě? Vzpomínky z dětství, kdy s přáteli hráli na schovávanou právě v těchto pokojích, byly nyní zastíněny tíživou atmosférou. Přešla k krbu, kde stále leželo pár polen. Jedno zvedla a přitiskla ho k obličeji, cítíc jeho chlad. A pak to uslyšela. Téměř neznatelný šepot. Kdo to byl? Rebeca se uklidnila a byla si vědoma toho , že ztráta vlastního otce k dohání k nesmyslným myšlenkám.

Se srdcem v krku a myslí plnou otázek se Rebecca rozhodla uniknout dusné atmosféře domu. Vydala se do nedaleké kavárny, kde měla potřebu najít útočiště a trochu klidu. Při vstupu do kavárny zazněl zvuk povědomého zvonku na vstupních dveřích.V teplejším a přívětivějším prostředí se Rebecca cítila trochu lépe. Objednala si černou kávu a usedla k oknu.

Zatímco popíjela horký nápoj a sledovala ulici venku, spatřila známou tvář. Do kavárny vstoupil muž. Byl to David, její starý kamarád z dětství. Téměř okamžitě si Rebecci všiml a přišel k jejímu stolu.

„Ahoj, Becco! Co tě sem přivádí po tak dlouhé době?“ usmál se, s překvapeným výrazem ve tváři.

Rebecca mu podala ruku a s úsměvem odpověděla: „Ahoj, Davide. Náhoda to chtěla. Vlastně… Můj otec nedávno zemřel a přijela jsem vyklidit dům.“

Davidova tvář se na chvíli zamračila, v jeho očích byl patrný soucit. „Omlouvám se, to jsem nevěděl. Pokud potřebuješ pomoc nebo prostě jenom pokecat, jsem tady.“

Rebecca se podívala do jeho upřímných očí a uvědomila si, že má potřebu sdílet svůj zážitek z domu. Její ruka se chvěla, když položila šálek na stůl. „Víš co, Davide? Možná bych tvoji pomoc opravdu uvítala…“

S Davidem se brzy poté vydali zpět k domu. Slunce zapadalo a stíny kolem domu byly hrozivé a snad i temnější. Při vstupu dovnitř se oba cítili mírně nepříjemně, jako by jim někdo šeptal, že by neměli vcházet.

„Tak co jsi vlastně chtěla vyklidit?“ zeptal se David, když otevřel starou dřevěnou skříň a prohlížel si nádobí.

Rebecca se na chvíli zastavila a zhluboka se nadechla. „Věci mého otce, vzpomínky… ale od doby, co jsem přijela, mám pocit, jako bych nebyla sama. Jakoby mě někdo sledoval. Snažila jsem se to ignorovat, ale…“

David zavřel dveře skříně a otočil se k Rebecce. „Taky to cítím. Víš, když jsem byl malý, babička mi vyprávěla příběhy o vašem domě. O něčem hrozném, co se tu kdysi stalo. Nikdy jsem tomu moc nevěřil, ale teď…“

Rebecca se rozhlédla po pokoji. „Mluvíš o té vraždě? O tom, jak jeden ze synů zabil svoje rodiče a sourozence? Slyšela jsem o tom, ale nikdy jsem tomu nepřikládala moc vážnosti. Myslela jsem, že to jsou jen místní báchorky.“

David si povzdechl. „Možná bychom měli být opatrní. Pokud je tu něco, co nám chce něco říci , měli bychom naslouchat.“

Oba se na sebe podívali, vědomi si toho, že před nimi stojí něco mnohem většího než jen vyklízení starého domu.

Rebecca se posadila na starou rozvrzanou pohovku a zahleděla se na pokroucený krb, který v domě sloužil po generace. „Myslím, že bychom měli začít hledat nějaké indicie nebo náznaky toho, co se tu skutečně stalo. Možná deníky, staré dopisy, fotografie… cokoli.“

David přikývl. „Ano, a myslím, že bychom měli začít v horním patře. Pokoje, které byly kdysi obývány tou nešťastnou rodinou, jsou tam.“

Oba vstali a pomalu se vydali po schodech. Každý krok, který udělali, zněl jako šepot minulosti, varující je, aby nepokračovali dále. Ve druhém patře bylo několik pokojů. Rebecca se rozhodla prozkoumat pokoj, který patřil rodičům, zatímco David se vydal k dětským pokojům.

V nočním stolku u postele Rebečiných rodičů našla Rebecca starý deník s potrhaným obalem. Opatrně ho otevřela a začala číst. Zápisky byly plné naděje a radosti z nového domova a očekávání radostné budoucnosti. Ale postupně se tón deníku měnil. Byly zde zmínky o podivných zvucích v noci, šepotu za zavřenými dveřmi a stínech, které se pohybovaly v koutech místností.

David v dětském pokoji našel starou hračku – dřevěnou houpačku koně. Když ji vzal do ruky, zaslechl dětský smích. Ale zároveň cítil i stín smutku.

Oba se poté setkali uprostřed chodby a vyměnili si informace. Rebecca ukázala Davidovi deník, zatímco David jí ukázal houpačku .

„Je tu něco, co nám ty věci chtějí říct,“ řekla Rebecca s vážným výrazem ve tváři. „Musíme zjistit pravdu této tragédie.

Přes chodbu kterou pohlcovala noc se nesl zvuk tikání starého hodinového strojku. David se zhluboka nadechl. „Víš, co mě napadlo? Můj děda mi kdysi vyprávěl o skrytém pokoji v tomto domě. Nikdy jsem tomu moc nevěřil, ale co když…?“

Rebecca ho přerušila, „Co když je tam něco, co nám může pomoci rozkrýt tajemství?“

David pokývl a oba začali pátrat po známkách skrytého vchodu nebo tajného průchodu. Přemístili staré obrazy, zkoumali podlahu, hladili stěny v naději, že najdou nějaký spínač či páku.

A právě, když už byli na pokraji zoufalství, objevil David za jedním z obrazů malý výstupek. Stiskl ho a náhle se jedna část stěny posunula, odhalujíc průchod do malé místnosti. Uvnitř místnosti bylo temno a vzduch byl zatuchlý. Na stěnách byly skutečně zvláštní kresby a ornamenty.

Rebecca opatrně vstoupila dovnitř, následována Davidem. Uprostřed místnosti stál malý oltář a na něm položená stará, zaprášená kniha. Když ji otevřela, uvědomila si, že se jedná o rodinnou kroniku, v níž byly zaznamenány události a rituály, které rodina prováděla. Mnoho z těchto rituálů bylo spojeno s temnými silami.

Zatímco se Rebecca ponořila do čtení knihy, David zkoumal ornamenty na stěnách, které připomínaly dávné pohanské symboly. V jednom koutě místnosti objevil malý stoleček s fotoaparátem a několika starými fotografiemi.

Na jedné z fotografií byl zachycen mladý muž s divokým pohledem v očích, držící v ruce nůž. Na druhé byla celá rodina sedící u stolu, ale všichni měli zavázané oči kromě mladého muže s nožem.

Rebecca a David si uvědomili, že právě vstoupili do srdce temnoty, která obklopovala tento dům, a museli najít způsob, jak tento stín minulosti rozptýlit.

S rukama držící knihu se Rebecca posadila na prastarou dřevěnou stoličku. Stránky byly křehké a každé slovo na nich vypadalo, jako by bylo napsána uprostřed hrůzy, plné úzkosti a zoufalství. „Ty ornamenty, vypadají jako runy a zdá se ,že vyprávějí příběh, začala Rebecca popisovat co vidí v knize.

Zatímco David pozoroval jednu ze starých fotografií, Rebecca pokračovala: „Kronika hovoří o rituálu, který rodina prováděla, věřili, že jim přinese bohatství a nesmrtelnost. Ale něco se pokazilo. Jeden člen rodiny, ten mladý muž na fotografiích, byl považován za oběť, která by mohla dokončit tento rituál.“

David přerušil její myšlenkový tok. „To by mohl být ten syn, který spáchal tu hroznou vraždu. Možná, když se dozvěděl o svém osudu, rozhodl se vzít osud do svých vlastních rukou.“

Rebecca souhlasila: „Je to možné. Ale co nám ta kniha říká, je, že rituál nebyl nikdy dokončen. A proto zde ty duše uvízli, neschopni přejít na druhou stranu.“

David si prohlížel další fotografie. „Tak co bychom měli udělat? Jak můžeme duchům pomoci najít klid?“

Rebecca zavřela knihu. „Musíme dokončit rituál. A musíme to udělat správně. Nechceme se stát dalšími oběťmi tohoto prokletého domu.“

„Potřebujeme několik věcí,“ řekla Rebecca, zatímco pečlivě pročítala stránky. „Prvně, svíčku. Dále něco osobního od každého člena rodiny a kruh vysypaný ze soli, ve kterém bude rituál prováděn.“

David vytáhl malý šperk z jedné z krabic, který patřil matce z vyvražděné rodiny. „Něco takového?“ zeptal se.

Rebecca kývla. „Ano, to by mohlo fungovat.“ Pokračovali ve shromažďování potřebných předmětů, přičemž každý krok byl provázen pocitem narůstajícího neklidu.

Když měli všechno připraveno, postavili se uprostřed obývacího pokoje a rozsvítili svíčku. Tma v místnosti byla přerušena pouze slabým plápoláním světla.

Rebecca začala recitovat slova z knihy, zatímco David držel předměty členů rodiny , pevně v ruce. Místnost začala být naplněna tichým šepotem, jako by stěny domu samy vyprávěly svůj příběh.

Postupně, jak rituál pokračoval, začaly se objevovat stíny rodinných členů. Nejprve byli nejasní a matní, ale postupem času se stávali stále jasnějšími.

Rebecca a David mohli cítit bolest a utrpení, které tito duchové zažili. Věděli, že jediný způsob, jak jim pomoci najít klid, je dokončit rituál.

Když Rebecca vyslovila poslední slova, svíčka náhle zhasla. Na chvíli panovala naprostá tma a ticho, až do okamžiku, kdy se objevila slabá záře.

Oba otevřeli oči a uviděli, jak se duchové rodiny postupně rozplynuli, zanechávajíc za sebou pocit klidu a míru.

Rebecca a David si oddychli s úlevou, vědomi si, že konečně přinesli klid duším, které byly tak dlouho uvězněny v domě.

Po ukončení rituálu Rebecca s Davidem chvíli stáli ve středu obývacího pokoje, vyčerpáni emocemi . Místnost, která ještě před chvílí vřela napětím, se nyní nesla v atmosféře klidu. Bylo slyšet jen tiché tikání starých hodin.

David se zhluboka nadechl. „Myslíš, že jsme to dokončili? Že jsme je skutečně osvobodili?“

Rebecca přikývla. „Myslím, že ano. Ale nemůžeme si být naprosto jisti. Duchovní svět je složitý.“

Z místa, kde stáli, mohli vidět na nádvoří domu. Měsíc vrhal stříbřité světlo na starý dub, jehož stín se třásl na zdi. V dálce se ozval štěkot psa.

„Možná bychom měli zůstat aspoň jednu noc,“ navrhl David. „Jen pro jistotu. Co když jsme něco vynechali?“

Rebecca souhlasně kývla. „Máš pravdu.

Noc byla chladná. Rebecca a David se rozhodli strávit ji v jednom z pokojů v prvním patře. Našli ještě několik dek a polštářů a udělali si provizorní postel. Po chvíli, kdy oba leželi vedle sebe, David řekl: „Myslíš, že tenhle dům by mohl být po všem, co jsme prožili, znovu obýván? Bylo by to správné?“

Rebecca si povzdechla. „Nejsem si jistá. Možná bychom měli raději zvážit, zda dům nesrovnat se zemí. Pokud tam zůstane, bude stále lákat zvědavce a hledače dobrodružství. Tohle místo potřebuje klid.“

Se souhlasem oba postupně upadli do hlubokého spánku, unaveni z celodenního pátrání a emocionální námahy. Ale tentokrát, na rozdíl od předešlých dní, byl jejich spánek klidný.

Sluneční paprsky pronikly skrze záclony a začaly probouzet dvojici. Když Rebecca otevřela oči, místnost se jí zdála zvláštní. Byla čistá a působila nově. Postel, na níž ležela, měla čerstvě povlečené prádlo a kolem ní byl nově postavený nábytek.

S nádechem paniky vstala. „Davide?!“ vykřikla. Ale David po jejím boku, vypadal stejně vyděšeně jako ona.

Opatrně vyšli z pokoje. Na schodišti visely nové obrazy, a když sestoupili dolů, zjistili, že dům byl nyní úplně zařízený. Ve vzduchu se nesla vůně čerstvě uvařené kávy.

„Co se to tu děje?“ zeptal se David, rozhlížející se zmateně kolem sebe.

Rebecca měla na rtech stejnou otázku, ale než ji stačila vyslovit, z kuchyně se ozvalo: „Dobré ráno , dědo a babi ,jak se Vám spalo! Chcete snídani?“

Do obývacího pokoje vstoupila mladá žena s dvěma dětmi. Všichni měli podobné rysy – stejné, jaké měli Rebecca a David.

Rebecca se podívala na zrcadlo visící na stěně. Obraz, který v něm viděla, ji šokoval. Viděla sebe, ale mnohem starší, s vráskami a stříbřitými vlasy.

„Co se to děje?“ zeptala se znovu, tentokrát tišeji, jako by si nebyla jistá svým vlastním hlasem.

Mladá žena se usmála. „Dědečku, babičko, zase jste zapomněli? Jsme ve vašem domě, kde jste žili celý svůj život. Je rok 2070.“

Rebecca a David si uvědomili něco strašidelného. Ačkoli pro ně uběhlo jen několik hodin, ve skutečnosti žili v domě celý svůj život. A teď, když se probudili, byli na konci své cesty.