Místnost osvětlená svíčkami s postavami majícími zářivé oči vytváří tajemnou atmosféru
Domů » Dům Winchesterových

Dům Winchesterových

Začít poslouchat

Vstupte do světa nejstrašidelnějšího a nejbizarnějšího domu na planetě, nacházejícího se v srdci Kalifornie. Domu, kde zdi skrývají nejen architektonické zvláštnosti, ale také tajemství, která mrazí krev v žilách. V tomto díle odhalujeme tajemnou historii Sarah Winchesterové, vdovy po legendárním výrobci zbraní, a zkoumáme, zda byly stavební zvláštnosti opravdu způsobem, jakým chtěla zmást duchy obětí zbraní jejího manžela. Od dveří vedoucích k propasti, přes místnosti skryté za skříní až po záhadné výzvy čísla 13. Připravte se na cestu plnou záhad a nevysvětlitelných jevů a objevte, co se skrývá v temných koutech Domu Winchesterů. A co víc, nenechte si ujít úvodní povídku inspirovanou událostmi tohoto podivného sídla. Připravte svá sluchátka, světlo zhasněte a nechte se unášet Zvuky Tmy.

Nový dům

V centru města, kde každý den projeli tisíce automobilů a zastávky metra byly plné spěchajících lidí, žila čtyřčlenná rodina . Ellie a Jason oba pracovně vytížení. Snažili skloubit své kariéry s péčí o své děti – desetiletou Claru a pětiletého Lukase .V poslední době se oba cítili, jako by je pohltilo rychlé tempo městského života a s ním i všechny povinnosti. Zdálo se, že ten spěch a nepřestávající závody vyčerpaly nejen jejich fyzickou stránku, ale také vášeň, která se mezi nimi pomalu vytrácela.

V pozdních nočních hodinách, když byli oba klasicky vyčerpáni, Ellie často vzpomínala na časy, kdy se do Jasno zamilovala , na to, jak byli nerozluční a plní snů. Jason měl na druhou stranu pocit, že se ve všem ztratil. Emocionální vypětí bylo v jejich vztahu znát.

„Možná bychom měli změnit něco v našem životě,“ navrhla jednoho večera Ellie. Jason se na ni podíval s hlubokou únavou v očích, ale také s kapkou naděje. Rozhodli se, že v zájmu zachování rodiny začnou znovu. Řešení? Opustit město a hledat místo, kde by mohli žít klidněji, a kde by se Ellie mohla věnovat rodině a domácnosti.

Po několika týdnech hledání narazili na starý dům stojící na samotě. Byl to impozantní dům s bohatou historií, o níž místní rádi vyprávěli. Ačkoliv byl opuštěný a zanedbaný, jeho krása byla zřejmá. Vysoké stropy, dřevěné trámy a kachlová kamna vyprávěly příběhy minulých generací.

„To je ono,“ zašeptala Ellie, když procházela s Jasonem zahradou, kde kvetly divoké růže a slavíci zpívali svoji melodii. Koupili dům a rozhodli se pro velkou renovaci. Ellie měla mnoho nápadů, jak vrátit domu jeho původní kouzlo.

První týden v novém domě byl plný nadšení a dobrodružství. Ale brzy se začaly dít podivné věci. Zvláštní zvuky uprostřed noci , průvan, i když byla všechna okna zavřená, a nejasné stíny na zdech. Ale to je přece normální pro starý dům, ne?

Ve dnech, kdy se Ellie a Jason pustili do renovace, si Ellie začala všímat stále se opakujících podivností. Nejprve to byly drobnosti – šálek čaje, který si byla jistá, že postavila na stůl, byl najednou na podlaze, nebo kniha, kterou četla, se ocitla na jiném místě v domě. Jason, věčný skeptik, se tomu smál a přičítal to stěhování a obecnému chaosu renovace. Ale Ellie začala být více znepokojená poté, když světla v domě začala blikat bez jakéhokoli důvodu a dveře se zavíraly a otevíraly samy od sebe.

Největší obavy měla Ellie, když šla jednoho dne za svou dcerou do pokoje a našla ji, jak sedí na zemi a tiše si povídá. Když si sedla vedle ní, zjistila, že si dívka hraje s prázdným místem vedle sebe, jako by tam opravdu někdo seděl.

„Kdo je to, s kým si povídáš, Clair?“ zeptala se Ellie opatrně.

Dívka se na chvíli zamyslela a pak řekla: „S Harrym.“

Ellie se usmála a řekla: „Tak ty máš imaginárního kamaráda?“

Clair se však mračila. „Není imaginární, mami. Je skutečný, jen ty ho nevidíš.“

Dny plynuly a Clair o svém kamarádovi Harrym vyprávěla stále více. Vypovídala o tom, jaké má vlasy, jak vypadá a co spolu dělají. Ellie si myslela, že jde jen o produkt bujné dětské fantazie. Jason ji ubezpečoval, že to je jen fáze, kterou Clair prochází. „ To víš spousta změn, to si sedne“ říkával.

Ale pak začal reagovat i Lukas. Ellie si všimla, jak Lukas stále méně trávil čas ve svém pokoji. Když ho jednoho dne našla, jak se krčí v obýváku pod stolem, zeptala se ho, co se děje.

„Bojím se,“ šeptal Lukas. „Nechci být v pokoji sám. Je tam Harry .“

„Myslíš si, že Harry je skutečný?“ zeptala se ho Ellie.

Lukas zavrtěl hlavou. „Není jako Clair , ale je tam. A dívá se na mě.“

Ellie a Jason byli v šoku. Byli si jisti, že musí najít řešení, než se jejich domov promění v noční můru.

Stále častěji začala Clair své rodiče prosit o to, aby věnovali více pozornosti Harrymu. Chtěl svůj vlastní pokoj, místo u stolu a dokonce chtěl, aby mu před spaním četli pohádku. Ačkoliv byla Ellie zpočátku tolerantní k dceřině imaginárnímu kamarádovi, stávalo se to brzy únavné a dokonce alarmující.

„Clair, musíš s tím přestat. Víme, že máš bujnou fantazii, ale tohle je už moc. Tvůj bratr se bojí,“ řekla Ellie jednoho dne při večeři, když se Clair dožadovala další židle pro Harryho.

Clair se na ni rozhořčeně podívala. „Harry je skutečný, mami. A je naštvaný. Pokud ho nebudete brát vážně, stane se něco zlého.“

Ellie a Jason doufali, že to, co řekla jejich dcera, bylo jen výplodem dětské fantazie, ale nemohli si nevšimnout, že se v domě začaly dít stále podivnější věci. Nábytek se přesunoval, televize se sama zapínala a světla blikala stále častěji.

Nejhůře na tom byl právě Lukas. Ráno často probouzel své rodiče kvůli podráždění na kůži, které vypadalo jako škrábance. Byl neustále vystrašený a chtěl spát jen s maminkou a tatínkem v posteli. Ellie a Jason byli zděšeni a začali mít obavy, že za to může Clair, protože byla jediná, kdo mohl Lukasovi ubližovat.

Jednoho dne se Jason rozhodl promluvit s Clair. „Nemůžeš ubližovat svému bratrovi. Je to tvoje krev a musíš ho chránit,“ řekl vážně.

Clair, s očima plnýma slz, odpověděla: „Ale já mu neublížila, tati. To Harry.“

Přestože byli Ellie a Jason stále skeptičtí ohledně existence Harryho, nebyli si jisti, jak by měli postupovat. Rozhodli se vyhledat odbornou pomoc a snažili se najít někoho, kdo by jim mohl s touto záhadou pomoci. Měli pocit, že s každým dnem ztrácejí kontrolu nad vlastním domem a rodinou.

Na radu svých známých a sousedů , se rozhodli vydat se za místním ezoterikem .Jmenoval se Viktor a byl to velice zvláštní muž, z něhož sálala zvláštní energie. Nicméně to, co je trápilo bylo nad jejich síly. Po několika schůzkách , Viktor navštívil samotný dům . Při svojí návštěva prošel celý dům pokoj po pokoji. Po návštěvě pokoje jejich dcery Clair se Viktor vrátil k jídelnímu stolu , kde seděli Ellie a Jason a čekali na poznatky, které Viktor přinese. Když Viktor vstoupil do jídelny , jeho vyděšený výraz mluvil za vše. „ No jak bych to řekl, bohužel podle mých informací o tomto domě a jeho historii , pro Vás nemám úplně dobrou zprávu. Podle všeho zde žil zhruba před 100 lety opravdu jistý Harry. Nicméně nebyl to chlapec ale muž. Muž, který byl odsouzen za unesení a vraždy nejméně 3 lidí. Když ho jeho činy dohnaly , nechtěl se smířit se životem za mřížemi a tak se rozhodl spáchat sebevraždu. Oběsil se v tomto domě, pravděpodobně na půdě. Jeho duše uvázla v tomto domě mezi dvěma světy. Světem lidí a světem temna. Jeho jedinou možností bylo se navázat na osobu živou a hlavně čistou tak aby mohl dál žít. A obávám se že si vybral právě vaši dceru Clair“. Ellie s Jason byli naprosto zděšení. Ať už čekali cokoliv , tohle bylo moc. Mísily se v nich pocity hrůzy, strachu ale zároveň i pocit zloby. Nechtěli ve svém životě, ve své rodině , někoho kdo jim ubližuje s ohrožuje jejich životy. Viktor měl řešení. Tím byl rituál očištění , seance, která dům i jeho obyvatele zbaví zlé entity jednou provždy. A tak se také stalo. Po mnoha hodinách, které strávil Viktor čištěním jednotlivých místností a pak také samotné Clair bylo po všem. Ellie i Jason cítili obrovskou úlevu. Čistota jejich domu se linula všude. Vše bylo jako dřív. Clair přestala vyprávět o Harrym a byla zase tou usměvavou dívkou , na kterou byli rodiče zvyklí. Z Lukase se stal zase ten zvídavý hoch, který mohl opět spát ve svém pokoji aniž by se něčeho bál. Ellie a Jason byli konečně spokojení.

Po očistném rituálu se domácnost rodiny uklidnila a všechny podivnosti minulých dnů jakoby se vypařily. Ellie a Jason vdechovali nový život a těšili se na novou kapitolu, kterou budou psát společně se svými dětmi.

Jednoho dne, když Ellie připravovala oběd, se rozhodla vyhledat děti a zjistit, na co mají chuť. Když procházela chodbou, všimla si, že dveře do Clairina pokoje jsou pootevřené. Skrz škvíru zahlédla svou dceru, jak sedí na posteli vedle Lukase. Oba se usmívali a hráli si. Ellie měla radost , že si její děti k sobě opět našli cestu.

Ellie vešla do dětského pokoje, aby se s nimi pozdravila, ale zarazila se, když slyšela Clair, jak oslovuje svého bratra jménem Harry. V srdci Ellie se objevil chlad .Obě děti na ni upřely oči.

Lukas, s výrazem, který Ellie nikdy předtím neviděla. S výrazem plným pohrdání, se zašklebil a řekl: „Mysleli jste si, že jste nás přelstili, že?“

Ellie ucítila, jak jí srdce buší až v krku. „Co tím myslíš Lucasi?“

Clair se zasmála, ale tentokrát to nebyl smích její malé dcery. Bylo to něco temnějšího, něco co v ní vyvolávalo hrůzu. „Ne Lukas, mami. Ale Harry. Lukas je teď moje hračka.“

„To nemůže být pravda,“ řekla Ellie, zatímco srdce jí bušilo tak silně, že měla pocit, že jí vyskočí z hrudi.

Lukas, nebo spíše Harry, se zasmál. „Viktor vás mohl očistit od mých špatných skutků, ale nikdy mě nemohl vyhnat z tohoto domu. A teď, když mám nové tělo, nemáte šanci mě zastavit.“